Три медала за България във финалите на обръч и топка

Снимка: БГНЕС

1094 0

Три медала спечелиха българските гимнастички във финалите на обръч и топка в индивидуалните дисциплини на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Катрин Тасева спечели сребърния медал във финала на обръча, след като получи резултат 19.950 за изпълнението си, докато Боряна Калейн грабна бронза с резултат 17.750 точки. Титлата в дисциплината бе за рускинята Александра Солдатова, която бе оценена с 18.550 за съчетанието си от съдиите.

Солдатова спечели и титлата във финала на топка, където Тасева се пребори за бронзовия медал с резултат 17.650. Калейн допусна някои неточности в изпълнението си и завърши на пето място с 16.800 точки. По-късно днес са финалите на бухалки и лента, в които ще участва Катрин Тасева. Преди това ще се изиграе финалът на пет обръча при ансамблите, където родните грации са фаворитки за титлата.