Страхотно: Две титли и бронз за ансамбъла, пет индивидуални медала за България

Снимка: БГНЕС

1592 0

Изключително успешно за българските гимнастички приключи Световната купа по художествена гимнастика в София, като родните грации спечелиха общо осем медала пред родна публика в зала "Арена Армеец".

Националният ансамбъл спечели златен медал във финала на пет обръча, след като отвя конкуренцията в дисциплината в зала "Арена Армеец". Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева изпълниха по изключителен начин съчетанието си и получиха оценка от 20.850 точки, с което не оставиха никакви шансове на другите ансамбли да мислят за титлата. На второ място останаха гимнастичките на Япония, докато бронзовият медал бе за отбора на Италия. По този начин възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха втори златен медал в Световната купа в София, след като вчера триумфираха по категоричен начин и в многобоя. Ансамбълът ни спечели и бронзов медал във финала на 3 топки + 2 въжета, където допуснаха някои неточности в съчетанието си, но все пак се наредиха сред отличията.

По-рано днес българските гимнастички спечелиха общо пет медала във финалите на индивидуалните дисциплини на Световната купа. Катрин Тасева спечели сребърния медал във финала на обръча, след като получи резултат 19.950 за изпълнението си, докато Боряна Калейн грабна бронза с резултат 17.750 точки. Титлата в дисциплината бе за рускинята Александра Солдатова, която бе оценена с 18.550 за съчетанието си от съдиите. Солдатова спечели и титлата във финала на топка, където Тасева се пребори за бронзовия медал с резултат 17.650. Калейн допусна някои неточности в изпълнението си и завърши на пето място с 16.800 точки.

Малко след това Тасева грабна титлата в съчетанието на бухалки и спечели сребро във финала на лента, въпреки че изпусна веднъж уреда си. По този начин Тасева приключи една изключително успешна Световна купа пред родна публика, като спечели общо четири медала, а в многобоя остана четвърта. По този начин България спечели общо осем медала от домашната Световна купа - три златни, два сребърни и един бронзов.