Страхотна Невяна Владинова с първи медал от Световното в Пезаро

1597 0

Най-добрата ни гимнастичка Невяна Владинова спечели първи медал на Световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. Владинова завоюва бронз във финала на топка. Грацията ни получи оценка от 17.950 точки за изпълнението си, с което завърши на третата позиция.

Златното отличие взе Арина Аверина от Русия с 18.950. Среброто спечели сестра й Дина с оценка от 18.700.

Владинова се класира и за финала на обръч, където обаче остана на 5-а позиция след 17.550 точки. След изиграването на съчетанието Бранимира Маркова подаде контестация за евентуална промяна на оценката, която не бе уважена.

Дина Аверина взе златото на обръч с 19.100 точки, а Арина остана със сребро с 19.000. Кахо Минагава от Япония взе бронза с оценка то 17.700.

За момента в индивидуалния многобой Владинова заема четвърта позиция след изиграването на първите два от четирите уреда с актив от 34.600 точки.

Втората наша представителка Катрин Тасева също игра отлично и остана първа резерва във финала на топка и се движи девета в многобоя с 32.900 пункта.

Днес възпитаничките на Бранимира Маркова ще участват в квалификациите на лента и бухалки.