Спортният талант на "Еврофутбол" Нургюл Салимова е европейска отборна шампионка

Снимка: Еврофутбол

2163 0

Нургюл Салимова - Спортен талант на „Еврофутбол“, заедно с Габриела Антова – талант от 2017-та и Надя Тончева спечелиха титлата от Европейското отборно първенство по шахмат за девойки до 18 години, което се проведе в Пардубице (Чехия) от 11-ти до 17-ти юли. Българките бяха безапелационни и спечелиха с шест победи и един равен мач.

На 23-ти и 24-ти юли се състоя Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени, в който няколко Спортни таланти на „Еврофутбол“ взеха участие. Тихомир Иванов грабна 4-та си титла на скок височина, след като преодоля от първи опит 225 см. Той направи опити на 233 см, но не успя.

Петър Пеев спечели два сребърни медала в спринтовите дисциплини при мъжете. На 100 метра 22-годишният столичанин завърши за 10.69 сек, като победител е Антонио Иванов с 10.58. На 200 метра Петър водеше почти до 150-тия метър, но във финалните метри бе изпреварен отново от Антонио и завърши втори с време 21.18 сек. Антонио, който е трикратен Спортен талант на „Еврофутбол“ грабна втората си титла с 20.85 сек.

Параолимпиецът ни Християн Стоянов спечели едни сребърен и един бронзов медал от шампионата. На 1500 метра той финишира втори за 3:55.18 мин. Преди него е Иво Балабанов с 3:48.07 мин. Във втория ден от шампионата Хрис постигна личен резултат на 800 метра с време 1:53.74 мин, което му отреди третата позиция. Първи е Мартин Проданов с 1:52.76 мин.

Светлозар Николов – Спортен талант в плуването, зае 37-о място в дисциплината 200 метра съчетано плуване на Световното първенство за мъже и жени, което се провежда в Гуанджу, Южна Корея. 19-годишният пловдивчанин завърши за 2:04.99 мин.

„Еврофутбол“ пожелава още бъдещи успехи на Спортните ни таланти!