Ямаец триумфира на 110 м. с препятствия в Лондон

1800 0

Омар Маклауд стана шампион на 110 метра с препятствия на световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Лондон. 23-годишният спринтьор от Ямайка се представи изключително силно и завърши за 13.04 секунди, като успя да вземе реванш за шокиращите поражения на своите сънародници Юсейн Болт и Илейн Томпсън на 100 метра.

Маклауд изпревари Сергей Шубенков, който се състезава под неутрален флаг и финишира втори за 13.14 секунди. Шубенков е първият руснак, спечелил медал от шампионата на планетата в английската столица.

Унгарецът Балаш Бажи остана с бронзовия медал, след като измина дистанцията за 13.28 секунди.

Световният рекордьор в дисциплината Арис Мерит от САЩ, който спечели олимпийската титла на същия стадион в Лондон пред пет години, остана едва на петата позиция в крайното класиране с време от 13.31 секунди.