Плувецът Тодор Тодоров с пет златни медала от турнир в Истанбул

1444 0

Спортният талант на „Еврофутбол“ Тодор Тодоров спечели пет златни, един бронзов и подобри два рекорда на международния турнир по плуване „Каналиада“, който се проведе на Принцовите острови до Истанбул от 04.08 до 06.08.2017 г.

16-годишният талант на ПК „Черноморец“ Бургас спечели и статуетката за най-добър състезател във възрастта, след като подобри два рекорда на надпреварата. Той стори това с първите си места на 100 метра свободен стил и 53.50 сек и на 100 м бътерфлай с 57.88 сек. Българинът триумфира още в дисциплините 100 м гръб с 1.14.40 мин, 200 м съчетано с 2.15.96 мин и на 400 м св. стил с 4.12.97 мин. Състезателят на Люба Панайотова спечели бронзовото отличие на 50 м св. стил с 25.12 сек.

Друг наш талант в плуването - Петър Божилов, зае 28-о място в дисциплината 7,5 км в открити води на Европейското първенство за младежи и девойки в Марсилия. В петък Пепи завърши за 01:26:21,90 часа. Другият българин - Йордан Янчев е 33-ти. Победител е французинът Клемон Бат, който финишира за 01:18:55,20

Ангел Кодинов спечели титлата на едноместно кану 1000 метра мъже на Държавния индивидуален шампионат за юноши и отборно първенство за мъже в Пловдив. След него остана другият ни Спортен талант – Атанас Хорозов. Наско пък грабна златото на 500 метра при юношите на едноместно кану и сребърното отличие на двойка кану на 500 метра с Димитър Петров. Времето на Хорозов и Петров на тази дистанция дори е много по-добро от резултата от преди седмица на Световно първенство по кану-каяк за юноши и девойки до 23 г. в Румъния.

Талантливата ни каякарка Пламена Съйкова пък е 4-та на 1000 метра, а на 500 метра едноместен каяк е 6-та.