Калейн грабна златен медал, ансамбълът ни с още едно отличие

1066 0

Отличното представяне на българските гимнастички на Гран при в Москва продължи, след като Боряна Калейн спечели златен медал във финала на топка. По-рано днес злато спечели и националният ни ансамбъл във финала на пет обръча, а Калейн завърши втора на обръч.

След това младата ни гимнастичка стъпи едно стъпало по-нагоре, стигайки до титлата на топка с резултат 17.950 точки. Тя остави зад себе си представителката на домакините Дина Аверина, която бе оценена със 17.350, а на почетната стълбичка се качи и Катарина Халкина от Беларус.

Още едно отличие имаше и за ансамбъла, който спечели среброто във финала на три топки и две въжета. Родните грации получиха оценка 18.500 за изпълнението на съчетанието си, като единствено рускините получиха по-висока оценка - 19.300 точки.

Медал за България имаше и в съпътстващия турнира в Москва, след като Ерика Зафирова стигна до бронзовото отличие в многобоя.