Даниел Асенов стана европейски шампион в Браила

Снимка: Gulliver/Getty Images

1242 0

Българският боксьор Даниел Асенов спечели титлата в категория до 52 килограма на Европейското първенство по бокс за мъже до 22 години.

На финала в Браила (Румъния) Тайсъна победи категорично испанеца Габриел Ескобар Маскунано. 19-годишният ни национал бе по-активен в мача и водеше боя. Той влизаше със серия от удари в главата и тялото на съперника и умело избягваше неговите.

Така Даниел Асенов прибави нова европейска титла при мъжете в своята кариера след тази от Самоков 2015 г. Преди месец пък той спечели и купа „Странджа“.