България чака сребро на отборно на СП цели 23 години!

Снимка: Getty images

1724 0

Спечелването на сребърния медал в отборното класиране на Световното първенство по художествена гимнастика е огромно постижение за българските състезателки и заради факта, че страната ни е печелила сребро в дисциплината от 23 години. За последно това се случва през 1995 г., когато на Световното Мария Петрова и Дияна Попова се преборват за второто място, информира "Дарик".

ИНаче България печели изобщо медал в отборното класиране на Световно първенство за първи път от 17 години. През 2001 г. с бронз са наградени Симона Пейчева, Елизабет Паисиева и Юлиана Найденова.

Както е известно, Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн се пребориха за второто място на течащото в момента Световно първенство, събирайки сбор от 150.975 точки. На първо място завършиха рускините Дина и Арина Аверини и Александра Солдатова, които бяха недостижими със своите 161.325 точки. За бронзовите медали се пребориха италианките в състав Александра Аджурджукулезе, Милена Балдасари и Алесия Русо.