Боряна Калейн се окичи с бронзов медал и на лента в Баку

Снимка: принтскрийн

2122 0

Боряна Калейн спечели втори бронзов медал на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку. Този път тя зае третото място във финалите на лента. Калейн изигра съчетанието си с увереност и получи оценка от 19,750.

Това бе втори бронзов медал за българската гимнастичка, след като тя спечели същото отличие и във финалите на топка. Днес златото си завоюва рускинята Дина Аверина с оценка 20,400, а среброто отиде при другата рускиня - Александра Солдатова.

За съжаление, Катрин Тасева завърши последна на лента, тъй като допусна няколко грешки. На Европейското първенство в Баку България спечели още един медал - бронз на Отборното.