Американка шокира Илейн Томпсън в женския финал на 100м

2580 0

Изненада се случи в женските 100 метра спринт на финала на световното в Лондон - американката Тори Боуи донесе златен медал за САЩ.

Само ден след паметния триумф на Джъстин Гатлин тя спечели драматичния финал.

С много силно бягане в заключителните метри Боуи изпревари Мари-Жозе Та Лу, която водеше през почти цялото време. Американката завърши за 10,95 сек, а състезателката от Кот д'Ивоар остана втора с 0,01 сек зад шампионката.

Холандката Дафне Схипърс съумя да се вдигне след слабия старт и се пребори за бронзовия медал с 10,99 сек. Голямото разочарование остана за олимпийската шампионка Илейн Томпсън. Спринтьорката от Ямайка се представи слабо и завърши четвърта.

Българката Ивет Лалова отпадна в полуфиналите. Тя завърши на 19-ото място в крайното класиране с 11,25 сек.