Алeксандра Начева донесе четвърто злато на България на Младежката олимпиада

Снимка: Twitter

1276 0

Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м. Това бе четвърти златен медал за страната ни на игрите.

В бокса Горяна Стоева загуби в полуфиналите на категория до 51 кг с 1:4 съдийски гласа срещу Адижат Гбадамоси (Нигерия).

В състезанието по художествена гимнастика нашата Татяна Воложанина остана пета в крайното класиране със сбор от 62,100 т от четирите уред. Воложанина игра най-силно на бухалки (16.550), на обръч получи оценка 16.200 т, на топка - 14.800, а на лента - 14.550 т. Златото взе рускинята Дария Трубникова с 69.400 т. На второто място е Христина Похранична (Украйна) с 65.100 точки, а на третото място завърши италианката Талиса Торети с 64.650 т.