6 златни медала за България на Евро 2018 по шотокан карате-до в Полша

Снимка: SportLive.bg

2888 0

От 13 до 15 април се проведе 8th SKDUN Европейско Първенство по Шотокан Карате – До и Европейска Кохай Купа в гр. Доброва Горница, Полша. В международното състезание участваха близо 30 европейски държави.

Европейското първенство се организира от Шотокан Карте–До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations - SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).

Българските национали (мъже и жени) спечелиха общо пет златни, шест сребърни и осем бронзови медала в индивидуалните дисциплини. Сред тях на първите места са и тези състезатели участвали в най-престижните категории - Опен и Мастърс. Европейски шампиони сме и на груповото представяне за мъже, от където идва и шестия златен медал за България.

Голям успех имахме и на Европейската Кохай Купа, където сме втори на комплексното класиране. Децата участници бяха представители на голяма част от клубовете на федерацията.