Синът на Шумахер е на 3 крачки от Формула 1

2570 0

Синът на легендарния седемкратен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер - Мик, е устремен към първата си титла от Формула 3. След 9 от 10 етапа тийнейджърът води с 49 точки във временното класиране на Формула 3, като предстоят три състезания на пистата в Хокенхайм – две в събота и едно в неделя.

19-годишният талант е спокоен преди важния уикенд. "Ще карам стъпка по стъпка и няма да прибързвам“, сподели той. Ако спечели титлата във Формула 3, младият Шумахер ще получи "супер лиценз“ за Формула 1. Мик никога не е крил амбициите си един ден да кара болид във Формула 1 и да последва стъпките на баща си. "Концентриран съм върху себе си и не гледам другите състезатели, всеки има свое собствено развитие, така че база за сравнения няма“, заяви пилотът.

КАКЪВ Е ШАНСЪТ ЗА НОРМАЛЕН ЖИВОТ НА ШУМАХЕР СЛЕД ДЪЛГАТА КОМА?

Мик Шумахер бе на подиума в 12 от 27 състезания през този сезон, като представянето му в последните девет състезания е впечатляващо – той завършва в топ 3 в осем от тях. Първата му победа през кампанията във Формула 3 дойде на пистата Спа в Белгия – писта, на която баща му Михаел е триумфирал рекордните шест пъти в своята състезателна кариера. /БГНЕС