Роси спечели състезанието в Барселона

926 0

Пилотът на Ямаха Валентино Роси спечели състезанието за Гран При на Каталуния, 7-ми кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP. Това бе втората победа за „Доктора” от началото на сезона.

Втори, на +2.652 секунди зад него, финишира испанецът Марк Маркес с Хонда, а трети завърши неговият съотборник Дани Педроса (+6.313 сек). Световният шампион Хорхе Лоренсо пък отпадна от надпреварата след сблъсък с Андреа Яноне.

След днешното състезание Марк Маркес вече води в генералното класиране с актив от 125 точки, пред Лоренсо със 115 и Роси със 103.