Рикардо изненадващо стана победител в Гран при на Баку

860 0

Пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо изненадващо спечели Гран при на Азербайджан на пистата в Баку, осми етап от надпреварата във Формула 1 за сезона. Валтери Ботас от тима на Мерцедес финишира втори в оспорваното състезание, след като в последния възможен момент изпревари Ланс Строл от Уилямс, трети и четвърти се наредиха съответно Себастиан Фетел и Люис Хамилтън.

За 27-годишният австралиец Рикардо това е първи спечелен старт във Ф1 след успеха му в Малайзия миналата година, а 18-годишният канадец Строл за първи път в кариерата си се качи на подиума.

Следващият етап от Формула 1 - Гран при на Австрия, ще се проведе на 9 юли.

10. Паскал Верлайн (Заубер) +89.093.

Фетел остава лидер в генералното класиране със 153 точки, Хамилтън има 129, трети е Ботас със 111, Рикардо четвърти с 92. Десетката допълват Райконен (73), Верстапен (45), Перес (44), Окон (35), Сайнц (29), Маса (20).

В класирането при конструкторите Мерцедес е начело с 250 точки, следван от Ферари с 226 и Ред Бул със 137.