Мик Шумахер спечели титлата във Формула 3

1170 0

Синът на легендарния седемкратен световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер Мик спечели титлата във Формула 3. 19-годишният пилот триумфира кръг преди утрешното състезание на пистата Хокенхайм, след като завърши втори в днешния втори етап.

Шумахер-младши бе видимо развълнуван след големия си успех. ,,Изключително щастлив съм“, заяви той. ,,Това, което постигна този тим през последната година, е невероятно“, завърши удовлетвореният шампион.

Преди състезанието в неделя Мик имаше преднина от 51 точки пред най-близкия му преследвач и основен конкурент за титлата Даниел Тиктум от Великобритания, но с второто си място той не остави съмнения кой ще бъде новият шампион на Формула 3. Титлата означава и сигурен суперлиценз за младия талант във Формула 1.

Мик Шумахер е роден през 1999 година, една преди неговият велик баща да спечели пет поредни пъти световната титла във Формула 1. Тийнейджърът започва своята състезателна кариера в картинга, когато е на деветгодишна възраст. Той отива във Формула 4 през 2015 година, когато печели първата си етапна победа изобщо в третото състезание през сезона в Ошерслебен, но в последствие завършва десети в генералното класиране след едва два подиума.

Година по-късно той завърши втори в Германия и Италия във Формула 4, а пристигайки във Формула 3 беше 12-ти с едва един подиум. Спекулациите около младия Шумахер го пращат както във Формула 2, така и във Формула 1 от следващия сезон.