Марк Маркес бе най-бърз във Валенсия

1292 0

Пилотът на Хонда Марк Маркес бе най-бърз на първата свободна тренировка преди последното състезание за сезона в MotoGP – това за Гран При на Валенсия. Испанецът, който бе замесен в инцидента с Валентино Роси през изминалия кръг на Сепанг, даде най-добро време, финиширайки за 1 минута, 31.250 секунди.

Втори остана Хорхе Лоренсо, който спря хронометрите на 1 минута, 31.434 секунди, а Дани Педроса с Хонда записа трети резултат.

Водачът в класирането Валентино Роси постигна пето време, финиширайки за 1 минута, 31.665 секунди.

Деветкратният световен шампион ще стартира от последната позиция на предстоящото състезание, след като молбата за премахване на наказанието му бе отхвърлена, припомня БГНЕС.

Кръг преди края „Доктора” води със 7 точки пред своя съотборник Хорхе Лоренсо.