Люис Хамилтън триумфира в Гран При на Белгия

Снимка: Guliver/GettyImages

1028 0

Люис Хамилтън спечели състезанието за Гран При на Белгия, 12-и кръг от световния шампионат във Формула 1. В страхотна битка на пистата „Спа“ пилотът на Мерцедес успя да се пребори за първото място в конкуренцията на основния си съперник за титлата Себастиан Фетел с Ферари, който остана на втора позиция.

Хамилтън стартира от полпозишън и успя да удържи победата си до края на състезанието. Така трикратният световен шампион записа петата си победа през сезона, като днешното състезание бе по-специално за него, тъй като бе под номер 200 в неговата кариера.

Иначе трети на пистата „Спа“ финишира пилотът на Ред Бул Даниел Рикардо, който остави зад себе си Кими Райконен с Ферари и Валтери Ботас с Мерцедес. На шестата позиция пък изненадващо финишира Нико Хюлкенберг с Рено.

В генералното класиране при пилотите Себастиан Фетел остава начело с актив от 220 точки, но вече с преднина от само 7 пред Хамилтън с 213.