Двойна победа за Мерцедес на "Силвърстоун", гуми провалиха Ферари

Снимка: Guliver/GettyImages

951 0

Люис Хамилтън спечели домшаното си Гран При на пистата "Силвърстоун", след като потегли първи в надпреварата и в нито един момент не загуби позицията си в състезанието. Зад него обаче беше изключително интересно, а Ферари се оказаха големите губещи след края на състезанието.

Минути преди края на състезанието Кими Райконен, който беше на втора позиция, спука гума, но за щастие успя да се добере до бокса и да се върне на пистата за последната обиколка, финиширайки на 3-о място.

Още по-тежка беше ситуацията за Фетел. Той също спука гума, но точно беше подминал бокса и трябваше да кара още една обиколка, за да може да влезе при своя екип. Това го лиши от 3-ото място, а той едва едва завърши на 7-о място.

Благодарение на факта, че имаше сериозен аванс пред останалите, Фетел запазва първата си позиция при пилотите, но вече има само 1 точка аванс спрямо Люис Хамилтън. Иначе на второ място днес се класира Валтери Ботас, осигурявайки двойна победа за "сребърните стрели".