Севда Асенова с титлата на Европейския съюз по бокс

5084 0

Българската боксьорка Севда Асенова спечели титлата на завършилото първенство на Европейския съюз за жени в италианския град Каша.

Тя триумфира при най-леките (кат. до 48 кг), като във финала победи представителката на домакините Роберта Бонати с 4:1 съдийски гласа.

В последните секунди на мача Севда получи официално предупреждение от съдията на ринга, но и това не успя да й попречи по пътя към златото. Така, след като миналата година Асенова спечели европейската титла от първенството в София, сега тя стана шампионка и на ЕС. България завършва с титла и бронзов медал, извоюван от Габриела Димитрова в кат. до 51 кг.