Даниел Асенов бе на крачка от историята, задоволи се със среброто в Минск

Снимка: БОК, Костадин Андонов

1998 0

Даниел Асенов остана на крачка от това да се превърне в първия български боксьор с три поредни титли от шампионати на Стария континент в една категория. Тайсъна загуби битката за златото в категория „муха" до 52 кг от испанеца Габриел Ескобар с 1-4 (27:30, 28:29, 29:28, 27:30, 27:30) съдийски гласа.

Двубоят между двамата беше равностоен, като испанецът изглеждаше малко по-активният и в крайна сметка това надделя при решението на съдиите. Асенов все пак остава със среброто и носи 17-и медал за България от Европейските игри в Минск.

Към момента в класирането по медали България заема 17-ото място със 17 медала. Страната ни завоюва 2 златни, 7 сребърни и 8 бронзови медали досега в Минск. Лидер в класацията е Русия с 35 златни, 16 сребърни и 34 бронзови медали.