Трипъл-дабъл на Уестбрук не спаси Оклахома от поражение

Снимка: Gulliver/Getty Images

910 0

Отборът на Оклахома Сити Тъндър претърпя домакинско поражение от Индиана Пейсърс със 111:115 след продължение. Ръсел Уестбрук изигра поредния си великолепен мач, като завърши с трипъл-дабъл - 31 точки, 15 асистенции и 11 борби.

Това обаче не помогна на тима му да се спаси от загуба в къщи. Индиана имаха преднина от 15 точки в хода на третата четвърт, но домакините успяха да доведат нещата до продължение с кош на Уестбрук от зоната на трите точки 2,4 секунди преди финалната сирена. "Пешеходците" обаче спечелиха допълнителните пет минути с 12:8. Най-резултатен за гостите стана Джеф Тийг с 30 точки.

Поражение на свой терен допусна и Лос Анджелис Лейкърс, който отстъпи пред Чикаго Булс със 110:118. Джими Бътлър се отличи за "биковете" с 40 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За "езерняците" това е трета загуба в последните им четири срещи, докато Чикаго имат пет успеха в шест мача.