Такова изпълнение не се вижда всеки ден (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1272 0

Портланд Трейл Блейзърс победи Оклахома Сити Тъндър със 114:109 на свой терен във възловия днешен мач от НБА.

Ключова в двубоя се оказа серия на Портланд от 16 безответни точки в средата на последната четвърт. Звездата на гостуващия отбор Ръсел Уестбрук реализира 45 точки, а за домакините най-резултатен стана Деймиън Лилард с 33 точки.

В друг мач Чикаго Булс надви Голдън Стейт Уориърс с 94:87 у дома. "Воините" имаха преднина от 4 точки на голямата почивка, но "биковете" поеха инициативата и след силна трета четвърт (32:22) направиха обрат. Стеф Къри от Голдън Стейт вкара 23 точки, а Джими Бътлър 22 за домакините. Къри стана автор на две тройки в мача и вече има общо 1828 (3,3 средно на мач), с което се изкачи на 11-о място в историята на лигата по този показател, изпреварвайки Коби Брайънт.

Финикс Сънс записа убедителна победа над Шарлът Хорнетс със 120:103. Мачът бе равностоен през повечето време, но "слънцата" надиграха съперника си в последната четвърт с 26:12.