Стеф Къри избухна с 45 точки за 4-та победа на "воините" (+Резултати)

Снимка: Guliver/GettyImages

1204 0

Стеф Къри бе в основата на четвъртата поредна победа на Голдън Стейт Уориърс в НБА. 29-годишният гард на "воините" вкара 45 точки при успеха над Лос Анджелис Клипърс със 121:105 в Калифорния.

Още в средата на първата четвърт домакините останаха без своя лидер Блейк Грифин, който бе ударен с лакът в главата от Джавейл МакГий и се наложи да напусне игрището.

Стеф Къри със своите 45 точки записа личен рекорд за резултатност през настоящия сезон. За Клипърс Лу Уилямс отбеляза 23 т., а Деандре Джордан реализира дабъл-дабъл - 15 т. и 11 борби.

В същото време Кливланд Кавалиърс постигна победа в гостуването си на Орландо Меджик със 131:127. ЛеБрон Джеймс се отличи с 33 точки, 10 борби и 9 завършващи подавания за победителите, а Кевин Лав добави 27 т.

"Магьосниците" претърпяха четвърта поредна загуба.