Шампионите отказаха Индиана в третата част в НБА

763 0

Отборът на Кливлънд Кавалиърс победи Индиана Пейсърс със 132:117 като гост в мач от редовния сезона на НБА.

Домакините започнаха силно двубоя и дръпнаха с 11 точки след първата част, а на почивката преднината им бе 6 точки. В третата част обаче Кавалиърс бяха абсолютни господари на паркета, като я спечелиха с 40:18, за да решат на практика изхода от срещата.

Тримата големи отново бяха на ниво за Кливлънд, като Леброн Джеймс завърши с 25 точки, 9 асистенции и 6 борби, Кевин Лав добави 14 точки и 10 борби, а Кайри Ървинг се отчете с 29 точки и 7 асистенции. Силно включване от пейката направи Кайл Корвър, записал 29 точки и 5 асистенции.

Тимът на Голдън Стейт Уориърс нямаше проблем при домакинството си на Чикаго Булс и спечели със 123:92. Уориърс дръпнаха с 13 точки след първата част, а до края на двубоя постепенно увеличаваха преднината си.

Вицешампионите завършиха с впечатляващ процент успешна стрелба – 55.8, като имаха и 37 асистенции в мача.

Най-резултатен за тях бе Клей Томпсън с 28 точки и 6 борби, а Кевин Дюрант добави 22 точки и 10 борби. /БГНЕС