Сан Антонио срази Торонто с 28 точки разлика

726 0

Сан Антонио Спърс записа категорична победа над Торонто Раптърс със 110:82 в двубой от НБА, който се игра в зала "ЕйТи енд Ти Сентър" в Сан Антонио.

Кауай Ленърд вкара 25 точки за "шпорите", а Ламаркъс Олдридж добави 23. За Торонто Демар Дероузън реализира 26 точки. За Сан Антонио тази победа е пета в последните шест мача на отбора, докато Торонто загуби трети мач от последните си четири и също така претърпя най-тежкото си поражение за сезона.

Лос Анджелис Лейкърс победи Мемфис Гризлис със 116:102 на свой терен. С трипъл-дабъл в срещата се отличи 22-годишният състезател на "езерняците" Джулиъс Рандъл - 19 точки, 14 борби и 11 асистенции, а за гостите Марк Гасол и Майк Конли станаха най-резултатни съответно с 22 и 21 т.

Финикс Сънс се наложи над гостуващия Маями Хийт с 99:90. Срещата бе равностойна, но "слънцата" спечелиха третата четвърт с 13 точки, а "горещите" до края не успяха да стопят разликата и записаха шесто поредно поражение.

Сакраменто Кингс се поздрави с успех като гост над Денвър Нъгетс със 120:113. "Кралете" взеха преднина през втората четвърт и успяха да я удържат до финалната сирена. ДеМаркъс Казънс вкара 31 точки за победителите, а Данило Галинари - 24 за домакините.