Сакраменто и Далас с убедителни победи в НБА

875 0

Тимът на Сакраменто Кингс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 116:92 на свой терен в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Благодарение на силна втора четвърт "езерняците" имаха преднина от девет точки на почивката, но "кралете" поеха инициативата след това и стигнаха до изразителна победа. ДеМаркъс Казънс завърши с дабъл-дабъл - 31 точки и 16 борби, а за Лейкърс най-резултатен стана ДиАнджело Ръсел със 17 т.

Далас Маверикс също стигнаха до убедителен домакински успех срещу Денвър Нъгетс - 112:92. Дабъл-дабъл записа Никола Йокич от тима на Денвър (27 точки и 11 борби), а съотборникът му Уесли Матюс добави 25 т.

Джеймс Хардън реализира 36 точки и 11 асистенции за победата на Хюстън Рокетс над Бруклин Нетс със 122:118. За гостуващия отбор от Бруклин Брук Лопес вкара 26 т.