ЛеБрон с ударно завръщане и мълниеносни 24 точки срещу градския съперник

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс победи градския конкурент Лос Анджелис Клипърс със 123:120 след продължение. За лидера на "езерняците" ЛеБрон Джеймс това бе първи мач след отсъствие повече от месец заради травма в слабините.

ЛеБрон за 40 минути реализира 24 точки, 14 борби и 9 асистенции. Лу Уилямс от тима на Клипърс завърши с 24 точки и 6 завършващи подавания. ЛА Клипърс е на осмо място в Западната конференция, а ЛА Лейкърс на девето.

Лука "на квадрат": Как е редно да се славят балканските страни

През последните няколко месеца страните на Балканите се прочуха по целия свят благодарение на своите посланици... но онези "посланици", които тръ...

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс прекъсна серия от 11 поредни победи, след като загуби у дома от Филаделфия Севънти Сиксърс със 104:113. Гостите спечелиха само третата четвърт, но убедително с 42:26. На "воините" не им помогнаха 41 точки на Стеф Къри и 25 на Кевин Дюрант. Голдън Стейт остава начело в Западната конференция, а Филаделфия е на трето на Изток.