Кливлънд оцеля срещу Филаделфия, ЛеБрон с 45-и трипъл-дабъл

951 0

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Кливлънд Кавалиърс записа трудна победа със 112:108 при гостуването си на Филаделфия 76-ърс в мач от редовния сезон.

Кавс започнаха лошо срещата и в края на първата част изоставаха с 30:24. Домакините удържаха аванса си до края на първото полувреме, което дойде при 58:52.

След подновяването на играта обаче лидерите на шампионите Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс вдигнаха оборотите и успяха да стигнат до обрата. Решаваща за успеха бе последната четвърта част, която бе спечелена категорично от играчите на Тай Лу.

Най-резултатен за успеха бе Кайри Ървинг със страхотните 39 точки, докато суперзвездата на тима ЛеБрон Джеймс се отличи с 45-ия трипъл-дабъл в кариерата си, завършвайки с 26 точки, 13 асистенции и 10 борби. Силен мач изигра и Кевин Лов, който се отчете с 25 точки и 11 борби.

За Филаделфия над всички бе новакът Джоел Ембий, който приключи с 22 точки, 9 борби и 4 асистенции, а 14 пункта добави Джалил Окафор.