Кливланд удари Уизърдс в оспорван мач във Вашингтон

Снимка: Gulliver/GettyImages

812 0

Тимът на Кливланд Кавалиърс се наложи над Вашингтон Уизърдс със 106:99 като гост и записа пета поредна победа в Националната баскетболна асоциация.

ЛеБрон Джеймс реализира трети пореден трипъл-дабъл - 20 точки, 15 асистенции и 12 борби, а Кевин Лав добави 25 т. За Вашингтон Брадли Бийл отбеляза 27 пункта, а Джон Уол завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби.

Мачът в столицата бе много оспорван и преди началото на последната четвърт резултатът бе равен 83:83.

Домакинска загуба претърпя и Бруклин Нетс, който отстъпи пред Индиана Пейсърс с 97:107, а това бе трето поражение за тима от Ню Йорк.

Детройт Пистънс победи Орландо Меджик със 114:110 на свой терен. В хода на третата четвърт домакините водеха с 96:79, а "магьосниците" направиха серия от 19:0 в последната част, но това не ги спаси от поражение.

Торонто Раптърс надви без проблеми Сакраменто Кингс със 108:93. Демар Дероузън вкара 21 точки за победителите, а Йонас Валанчунас оформи дабъл-дабъл - 13 т. и 16 борби. За Сакраменто по 18 т. отбелязаха Богдан Богданович и Гарет Темпъл. /БГНЕС