Кливланд удари Ню Орлиънс, 30 точки на Уестбрук не спасиха Тъндър

785 0

Кливланд Кавалиърс победи Ню Орлиънс Пеликанс с 90:82 на свой терен в зала "Куикън Лоунс Арина" в двубой от НБА.

ЛеБрон Джеймс спомогна за успеха с 26 точки, а двама негови съотборници завършиха с дабъл-дабъл - Ричард Джеферсън (12 точки и 12 борби) и Кевин Лав (12 точки и 11 борби). Тази победа за Кливланд е осма в последните девет мача на отбора.

Милуоки Бъкс се наложи над Оклахома Сити Тъндър с 98:84 у дома. Ръсел Уестбрук стана най-резултатен в срещата с 30 точки, но те не помогнаха на тима му.

За "елените" Янис Адетокумбо се отличи с 26 точки и 10 борби.

Хюстън Рокетс пък се поздрави с пета поредна победа, след като надви Вашингтон Уизардс със 101:91 в "Тойота Сентър". Гостите спечелиха първата четвърт с 15 точки, а на голямата почивка преднината им бе 12 т. Ключова се оказа третата четвърт, спечелена от "ракетите" с 37:17.

Звездата на домакините Джеймс Хардън завърши с трипъл-дабъл - 23 точки, 10 борби и 10 асистенции.

В Чикаго отборът на Булс победи Шарлът Хорнетс със 118:111. Страхотен мач за "биковете" направи Джими Бътлър, автор на 52 точки и 12 борби.

В други двубои от НБА Юта Джаз надигра Бруклин Нетс със 101:89 като гост, а Орландо Меджик победи домакините от Ню Йорк Никс със 115:103. /БГНЕС