Кливланд разби Бостън с 44 точки разлика

Снимка: Gulliver/GettyImages

679 0

Отборът на Кливланд Кавалиърс победи Бостън Селтикс със 130:86 като гост във втория мач от финалната серия на Източната конференция между двата тима.

Леброн Джеймс и компания взеха първия мач в „ТД Гардън“ със 117:104, а миналата нощ бяха още по-убедителни, за да дръпнат с 2-0 в серията. Кавалиърс наложиха доминация от самото начало, като на почивката водеха с рекордните 41 точки.

Джеймс завърши срещата с 30 точки и 7 асистенции, Кевин Лав добави 21 точки и 12 борби, Кайри Ървинг се отчете с 23 точки, а общо 12 играчи на Кливланд отбелязаха поне 9 точки в двубоя.

За Бостън най-резултатен бе Джейлин Браун с 19 точки, а звездата Айзея Томас не игра през второто полувреме, заради контузия в ребрата.

Следващите два мача от серията са в Кливланд.