И трипъл-дабъл на ЛеБрон не помогна на Кливланд срещу Селтикс

Снимка: Guliver/GettyImages

912 0

Бостън Селтикс поведе с 2-0 победи в серията с Кливланд Кавалиърс от финалите на Източната конференция в НБА. В своята "ТД Гардън" играчите на Брад Стивънс спечелиха и мач номер 2, като този път се наложиха над своя съперник със 107-94.

Въпреки че гостите доминираха през първото полувреме, основно благодарение на ЛеБрон Джеймс, след почивката Селтикс поеха инициативата и след силна трета и четвърта част заслужено се поздравиха с успеха.

За домакините общо шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен със своите 23 точки бе Джейлън Браун, 18 вкара гардът Тери Розиър, а с дабъл-дабъл се отличи центърът Ал Хорфър – 15 точки и 10 борби.

За Кавс ЛеБрон Джеймс завърши с впечатляващ трипъл-дабъл – 42 точки, 12 асистенции и 10 борби, но и това не помогна на тима му да избегне поражението. Кевин Лав пък записа 22 пункта и 15 борби.

Серията се мести в Кливланд за мач №3 и №4.