Голдън Стейт с лесна победа като гост над Денвър (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

925 0

Действащият шампион Голдън Стейт записа трети пореден успех в НБА, побеждавайки Денвър Нъгетс със 127:108 като гост. "Воините" спечелиха първата четвърт с 13 точки разлика, а в третата тя нарасна на 22 т. и домакините успяха единствено да я съкратят незначително до края.

Кевин Дюрант завърши с 25 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Стеф Къри реализира 25 пункта и 11 завършващи подавания за 30 минути на игрището.

Минесота Тимбъруулвс се наложи над Далас Маверикс със 112:99 у дома. Отличен мач проведе центърът Карл-Антъни Таунс, автор на 31 точки и 12 борби. Ню Орлиънс Пеликанс спечели гостуването си на Чикаго Булс с 96:90 след продължение. С дабъл-дабъл за "пеликаните" се отличиха Антъни Дейвис (27 точки и 16 борби) и ДеМаркъс Казънс (25 точки и 11 борби).

Детройт Пистънс надигра Сакраменто Кингс със 108:99 на свой терен. Дабъл-дабъл за отбора от Мичиган записа Андре Дръмънд - 16 точки и 19 борби. За Детройт това е втора поредна победа, а "кралете" претърпяха седмо поредно поражение. /БГНЕС