Голдън Стейт с 10-а поредна победа, Сан Антонио обърна Оклахома

782 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа десетия си пореден успех в НБА, побеждавайки Хюстън Рокетс със 107:98 у дома в Оукланд. "Воините" имаха проблеми в първата половина от мача и във втората четвърт изоставаха с 13 точки, но поеха инициативата и стигнаха до победата.

Стеф Къри стана най-резултатен за Голдън Стейт с 24 точки, а Клей Томпсън добави 20. Джеймс Хардън реализира дабъл-дабъл за "ракетите" - 17 пункта и 12 борби.

Сан Антонио Спърс спечели визитата си на Оклахома Сити Тъндър със 100:95. В хода на третата четвърт "гръмотевиците" имаха солидна преднина от 21 точки, която обаче пропиляха.

На домакините не им помогна и пореден трипъл-дабъл на Ръсел Уестбрук (32 точки, 15 борби и 12 асистенции), а Кауай Ленърд вкара 28 точки за "шпорите".

Кливланд Кавалиърс записа изразителна победа над Филаделфия Севънти Сиксърс със 122:105 на свой терен. Шампионите в един момент от мача имаха преднина от 32 точки. ЛеБрон Джеймс наниза 34, Кайри Ървинг - 24, Кевин Лав - 18 плюс 10 борби.