Голдън Стейт разби Портланд с 45 точки разлика

659 0

Голдън Стейт Уориърс разгроми Портланд Трейл Блейзърс със 135:90 на свой терен в двубой от НБА. "Воините" спечелиха първата четвърт 18 точки разлика, след което бяха по-добри и в останалите части, за да доведат преимуществото си до 45 т.

Кевин Дюрант се отличи с 34 точки и 11 борби, а за гостите най-резултатен стана Деймиън Лилард с 20 пункта.

В Оклахома Сити тимът на Тъндър се наложи над Финикс Сънс със 114:101. Решаваща се оказа първата част, която домакините взеха с 15 точки, а след това контролираха играта. Ръсел Уестбрук стана автор на трипъл-дабъл - 26 точки, 22 асистенции и 11 борби. За "слънцата" Девин Букър вкара 31 точки.

Домакинска победа записа и Кливланд Кавалиърс, който надви Лос Анджелис Лейкърс със 119:108. "Езерняците" започнаха добре срещата (31:26 в първата четвърт), но след почивката домакините се разиграха и стигнаха до успех в мача. Кевин Лав допринесе за победата с 27 точки и 17 борби, ЛеБрон Джеймс добави 26 т., Кайри Ървинг - 21 точки и 12 асистенции.

В други двубои от НБА гостуващият Хюстън Рокетс успя да пречупи Минесота Тимбъруулвс със 111:109 след продължение, записвайки десета поредна победа, Денвър Нъгетс победи Ню Йорк Никс със 127:114, а Детройт Пистънс отстъпи у дома пред Индиана Пейсърс с 90:105. /БГНЕС