Голдън Стейт разби Орландо с 21 точки разлика, Дюрант го чака глоба след изгонване

809 0

Тимът на Голдън Стейт Уориърс записа категорична победа над Орландо Меджик със 133:112 като гост в двубой от НБА.

Клей Томпсън вкара 27 точки, а Кевин Дюрант добави 25 и бе изгонен в заключителната четвърт за обида по адрес на рефера. Сега Дюрант го чака санкция, подобна на тази на Антъни Дейвис от Ню Орлиънс Пеликанс, който бе глобен с 25 000 долара за обида срещу рефера в двубоя с Минесота Тимбъруулвс в четвъртък.

Стеф Къри завърши с дабъл-дабъл (23 точки и 10 асистенции), както и Дреймънд Грийн (12 точки и 10 асистенции). Юта Джаз надигра Ню Орлиънс Пеликанс със 114:108 у дома в Солт Лейк Сити. "Джазмените" изоставаха с 16 точки в хода на срещата, но направиха обрат, в основата на който бе Донован Мичъл. 21-годишният баскетболист реализира рекордните в кариерата си 41 точки и стана първият играч, който отбелязва над 40 пункта в дебютния си сезон в Асоциацията след Блейк Грифин, който прави това през 2011 г.

Оклахома Сити Тъндър се справи трудно със съпротивата на гостуващия Минесота Тимбъруулвс, но стигна до успех със 111:107. Гостите поддържаха близка дистанция със съперника си през целия мач, но не успяха нито веднъж да поведат в резултата. Пол Джордж допринесе за успеха на "гръмотевиците" с 36 точки, а на Ръсел Уестбрук не му стигна малко за трипъл-дабъл - 15 точки, 14 завършващи подавания и 9 борби. С тази победа Оклахома прекъсна серия от три поражения.