Голдън Стейт навакса изоставане от 20 точки и обърна Сан Антонио

Снимка: Gulliver/Getty Images

891 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Сан Антонио Спърс със 113:111 в първия мач от финала в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

"Шпорите" доминираха през първата половина от двубоя и на голямата почивка имаха солидна преднина от 20 точки (16:30, 26:32). "Воините" спечелиха третата четвърт с 39:28, а в четвъртата съумяха да направят пълен обрат и след 32:21 триумфираха в зала „Оракъл Арина”.

Стеф Къри бе с най-голям принос за успеха с 40 точки, Кевин Дюрант добави 34. За гостите Ламаркъс Олдридж вкара 28 точки, а Кауай Ленърд - 26.

Последният получи травма в глезена в хода на мача и напусна игрището в третата четвърт. Вторият мач от серията отново ще се играе в Оукланд.