Голдън Стейт надви Хюстън в мач №1 от финала на Запад

Снимка: Gulliver/GettyImages

1002 0

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс се наложи над Хюстън Рокетс със 119:106 като гост в първия двубой от финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Резултатът на почивката бе равен - 56:56, но гостите спечелиха третата четвърт със седем точки разлика и последната с шест.

Най-резултатен в срещата стана гардът на домакините Джеймс Хардън с 41 точки, а Крис Пол реализира дабъл-дабъл - 23 точки и 11 борби. За гостите Кевин Дюрант отбеляза 37 точки, Клей Томпсън - 28, Стеф Къри - 18.

"Воините" поведоха с 1-0 и отново гостуват на "ракетите" в мач №2. Голдън Стейт играе във финала на конференцията за четвърти пореден път, а Хюстън за втори път през последните четири години. В серията на Изток Бостън Селтикс води на Кливланд Кавалиърс с 1-0.