Голдън Стейт и Сан Антонио приключиха годината с победи

780 0

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Далас Маверикс със 108:99 на свой терен в двубой от НБА.

След равенство в първата четвърт, "воините" спечелиха втората част с 11 точки разлика, след което не изпуснаха инициативата.

Клей Томпсън отбеляза 29 точки, а Кевин Дюрант завърши с трипъл-дабъл - 19 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Сан Антонио Спърс в последния си мач за 2016 г. се наложи над Портланд Трейл Блейзърс със 110:94 у дома. Най-резултатен в срещата стана Си Джей Маккълъм от тима на гостите с 29 точки, за "шпорите" Джонатан Симънс вкара 19, а Тони Паркър и Дани Грийн - по 18.

Бостън Селтикс в много оспорван мач надви Маями Хийт със 117:114. Айзея Томас от отбора на Бостън записа личен рекорд - 52 точки, с което стана петият играч в историята на клуба с реализирани 50 или повече точки в един двубой.

Джеймс Хардън пък стана автор на трипъл-дабъл в срещата на неговия Хюстън Рокетс срещу Лос Анджелис Клипърс, в която "ракетите" записаха изразителен успех със 140:116. Хардън реализира 30 точки, 13 борби и 10 асистенции в мача. Клипърс претърпя пето поредно поражение в шампионата.