Джеймс и Лав изведоха Кливланд до девета победа за сезона

837 0

Кливланд Кавалиърс с много мъки успя да се наложи над Торонто Раптърс в сблъсък между лидерите в Източната конференция на НБА. Двубоят завърши с победа на възпитаниците на Тайрън Лю със 121:117.

Домакините имаха преднина от седем точки след третата четвърт, но в началото на заключителната част Раптърс влязоха в силна серия и успяха да поведат. В нервен и равностоен край Кливланд все пак съумя да стигне до победата.

ЛеБрон Джеймс спомогна за нея с 28 точки, 14 асистенции и 9 борби, с дабъл-дабъл завърши и съотборникът му Кевин Лав - 19 точки и 13 борби.

За Кливланд Кавалиърс това е девета победа в десет мача от началото на сезона, а Торонто Раптърс записа трета загуба.