Балкан изпусна да вкара серията в пети мач, Левски Лукойл е новият шампион на България

Снимка: БГНЕС

2342 0

Отборът на Левски Лукойл спечели златните медали в Националната Баскетболна Лига на България, след като се наложи в мач №4 над Балкан Ботевград с 86:85 като гост. Така "сините" затвориха и серията с 3:1 победи.

Балкан взе изненадващ аванс, след като победи софийския тим в столичната зала "Униерсиада" в първата среща, но до края на серията момчетата на Константин Папазов взеха своето, за  да се окичат със златото в НБЛ.

Първата четвърт бе мечтана за играчите на Небойша Видич, които поведоха с 12:2 и 22:13. Последва обрат за гостите и втората част завърши при 38:44. Равностойният двубой продължи и през третата и четвъртата четвърт, но в крайна сметка "сините" надделяха. Балкан пък може да съжалява, след като в последната си атака изпуснаха на два пъти под коша.