Антъни Дейвис вкара 53 точки за успех на "Пеликанс"(Резултати)

1665 0

Лидерът в Западната конференция на НБА Хюстън Рокетс постигна 13-а поредна победа в лигата. Играчите на Майк Д‘Антони се наложиха с 96:85 при визитата си на Юта Джаз в Солт Лейк Сити.

Въпреки че изоставаха в резултата след първите две части, през второто полувреме гостите успяха да вземат водачеството и до края не изпуснаха победата.

Най-резултатен за успеха на Рокетс бе звездата на тима Джеймс Хардън, който реализира 26 точки, към които добави 11 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Камерунското крило Люк Мба а Муте пък вкара 17 точки, от които 15 в последната четвърт. За домакините от Юта центърът Руди Гобер записа 17 точки, а с 16 се отчете един от основните кандидати за приза „Новобранец №1“ на сезона (Rookie of the Year) Донован Мичъл.

В друг мач от редовния сезон Ню Орлиънс Пеликанс победи у дома със 125:116 гостуващия Финикс Сънс. Страхотен мач за „пеликаните“ изигра лидерът на отбора Антъни Дейвис, който завърши с впечатляващ дабъл-дабъл от 53 точки и 18 борби.

Гардът Жру Холидей пък се отличи с 20 точки и 7 асистенции за шестата поредна победа на Ню Орлиънс. За Финикс Девин Букър вкара 40 точки, овладя 10 борби и направи 7 завършващи подавания, но и това не помогна на тима му да избегне 44-то си поражение през сезона.

Ето и още резултати от НБА:

Атланта Хоукс – ЛА Лейкърс 104:123

Бостън Селтикс – Мемфис Гризлис 109:98

Бруклин Нетс – Чикаго Булс 104:87

Ню Йорк Никс – Голдън Стейт Уориърс 111:125

Торонто Раптърс – Детройт Пистънс 123:94

Оклахома Сити Тъндър – Орландо Меджик 112:105 Сакраменто Кингс – Минесота Тимбъруулвс 100:118

Далас Маверикс – Индиана Пейсърс 109:103. /БГНЕС