36 точки на Дейвис не спасиха Ню Орлиънс в Чикаго

881 0

Чикаго Булс се наложи над Ню Орлиънс Пеликанс със 107:99 у дома в двубой от НБА. "Биковете" имаха преднина от 10 точки на почивката и успяха да я запазят, въпреки силната игра на аса на "пеликаните" Антъни Дейвис, автор на 36 точки и 14 борби. За Чикаго най-резултатен стана Джими Бътлър с 28 точки.

Юта Джаз спечели домакинството си на Орландо Меджик със 114:107. "Джазмените" имаха сериозни проблеми в мача и три минути преди края на последната четвърт отстъпваха с 97:102, но стигнаха до победата благодарение на серия от 13 поредни безответни точки. Гордън Хейуърд спомогна за победата с 23 точки.

В дербито на Лос Анджелис отборът на Клипърс надви Лейкърс със 113:97. Двама играчи на Клипърс завършиха с дабъл-дабъл - ДеАндре Джордан (24 точки и 21 борби) и Крис Пол (20 точки и 13 асистенции). От тима на "езерняците" най-добре се представи Джордан Кларксън с 21 т.

В столицата Вашингтон Уизардс се наложи убедително над Филаделфия Севънти Сиксърс със 109:93.