24 часа по-късно: Тони Дечев подаде оставка като треньор на Лукойл

Снимка: lukoilacademic.bg

1291 0

Старши треньорът на баскетболния Лукойл Академик Тони Дечев си е подал оставката, след като преди около 24 часа неговият тим загуби финала за Купата на България.

"Студентите" бяха надиграни от Берое със 78:62, като това бе третата им поредна загуба в тази фаза на турнира.

Новината за оставката на Дечев още не е потвърдена от ръководството на тима.

Тимът на Лукойл определено не се подвизава в България така, както всички са свикнали. Тимът вече инкасира три поражения в шампионата, загуби финала, а освен това отпадна и от Купата на ФИБА.

Очаква се играчите да бъдат глобени с 50% от месечните си възнаграждения, а в следващите дни спортният директор Тодор Стойков ще започне да търси нов треньор на тима.