Шедьовър на Асенсио в 115' прати Испания на финал срещу Бразилия на Игрите в Токио (ВИДЕО)

4073 0

Олимпийският футболен отбор на Испания се класира за финала на футболния турнир на Олимпийските игри в Токио, след като победи тима на Япония с минималното 0:1 след продължения в 1/2-финален сблъсък.

След 90 минути игра Испания и Япония не успяха да си отбележат гол и срещата влезе в продължения. По всичко изглеждаше, че мачът върви към изпълнение на дузпи, но в 115-ата минута "Ла Фурия Роха" нанесе удара си.

Микел Оярсабал намери Марко Асенсио в наказателното поле. Футболистът на Реал Мадрид си освободи пространство и не се поколеба да стреля от трудна позиция към далечния ъгъл на вратата, за да вкара така ценния гол за Испания.

На финала испанските футболисти ще се изправят срещу отбора на Бразилия, който отстрани Мексико на полуфиналите след изпълнение на дузпи. Финалът ще се изиграе на 7 август. Загубилите Япония и Мексико пък ще спорят за третото място в предишния ден.