Германия и Испания се измъчиха срещу Саудитска Арабия и Австралия на Игрите в Токио

959 0

Отборите на Германия и Испания постигнаха трудни победи във вторите си мачове от груповата фаза на Олимпийските игри в Токио. Всички големи футболни нации участват на Олимпиадата с дълбоко резервен състав, тъй като основните футболисти почиват или се готвят за новия сезон.

Германия победи Саудитска Арабия трудно с 2:3, след като на два пъти повеждаше в резултата, но арабите изравняваха. В 75-ата минута Феликс Удуокай, който играе за Аугсбург, вкара трето попадение за Германия и донесе първа победа за отбора след загубата в първия мач.

Испания пък победи Австралия с минималното 0:1, като единственото попадение в срещата отбеляза Микел Оярсабал в 81-ата минута, възползвайки се от асистенция на Марко Асенсио. След равенството в първия мач и победата днес Испания излезе начело в групата с 4 точки, докато Австралия е втора с 3 пункта.