Жалко! След маратонска среща Ивайло Иванов напусна Олимпиадата в Токио

Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

7444 0

Джудистът на България в категория до 81 кг Ивайло Иванов загуби 1/8-финалния си мач на Олимпидата в Токио от узбекистанеца Шарофидин Болтабоев. Той успя да преодолее 1/16-финала за само 28 секунди, но следващият му съперник се оказа доста корав и след близо 10-минутна битка Ивайло отстъпи на противника си.

1/8-финал Ивайло Иванов - Шарофидин Болтабоев

След изиграни две минути и двамата джудисти получиха по едно наказание. Малко след това узбекистанецът получи и второ такова. Четирите минути не бяха достатъчни за отбелязването на точка и така се стигна до т.нар. "Златна точка". Три минути след началото на "продължението" Ивайло също получи второ наказание. Двубоят бе толкова оспорван, че треньорът на Болтабоев бе изгонен за даване на наставления извън определеното време. В крайна сметка един миг невнимание донесе точка в актива на узбекистанеца и след повече от 10 минути игра, Ивайло Иванов загуби 1/8-финалната си среща.

1/16-финал Ивайло Иванов - Емануел Лученти

Само за 28 секунди Ивайло Иванов записа чиста победа! Той успя да хвърли Лученти по гръб и чрез "ипон" продължи към 1/8-финалите, където ще срещне узбекистанеца Шарофидин Болтабоев.

ПРЕДИ МАЧОВЕТЕ

Това ще бъде второ участие на Олимпийски игри за българина от Монтана, който преди броени дни (20 юли) навърши 27 години. През 2016 година в Рио де Жанейро Ивайло Иванов отпадна на репешажите в категория до 81 килограма.

В рамките на броени часове ще бъде определен носителят на златния медал в категория до 81 кг в този спорт. Ако българинът побеждава наред, то 1/8-финалната среща ще бъде около 1 час по-късно (07:00 - 07:30), а 1/4-финалът между 08:00 и 08:30ч.!

Репешажите, 1/2-финалите и ФИНАЛЪТ ще се изиграят между 11:00 и 13:50ч.!