Химнът на лига Европа е едно от най-впечатлявищите парчета, които съм чувал! Не мога да спра да си го пея!

missing image
missing image Адриана Димитрова
преди 3 седмици

Коментаторът на "The Guardian" на Димитров- Гофен след мача: Hats off, Grigor! Baby Fed grew up a bit tonight. Б-р-р, настръхвам!

missing image Иво Вецев

Григор Димитров поведе с 3:0,  но в момента,  в който се видя във водеща позиция,  се скова. Видяхме го срещу Тийм,  но сега загуби сета. Дано сега се отпусне,  а точно в този момент успя да пробие за старт на втория сет.

Колеги, а ако Григор стане номер 3 в света или спечели Финалния Мастърс, ще излизаме ли със знамената по улиците, както през 1994 г.? :)

преди 4 седмици

Нямаше никакво съмнение кой ще спечели мача, дори преди 6:0, 3:0. Давид Гофен е в графата "абонати" на Григор Димитров, а загубата в Ротердам дойде след много тежък старт на сезона, пълен с мачове и емоции за българина. За победата над Гофен над Надал беше прекалено надценена, предвид факта че испанецът участваше в турнира под мотото "ще си взема парите и дим да ме няма".

Ако Гришо падне след 6:0 и 3:0 ще надмине футболните постижения на Валери Божинов. Все пак да се надяваме, че няма да се стигне до там...

Никакво отпускане! Григор продължава да налага темпото и проби Гофен във втория сет, заемайки отлична позиция да спечели бързо срещата!

Никаква следа от притеснението в първия мач - 2 пробива, 5:0 и отлична, почти безгрешна игра.

Отличен старт за Гришо - пробив в самото начало и 3:0 в негова полза!

преди 1 месец

Това се казва странен мач - Гришо изпусна победата при 5:4, когато беше пробит, а след това Тийм не издържа и на свой ред допусна пробив на 0 след куп непредизвикани грешки. Накрая, при 40:40 и сервис за българина той усети, че трябва просто да връща топката - много зрял ход от страна на българина и победа с изключително значение.

ПРОБИВ! С фантастична точка Димитров пробива за 4:3. Сега трябва да проработи първия начален удар, който е под 40% в третия сет!

5-и гейм, 2 шанса за пробив - пропилени. Особено при втората точка Димитров беше длъжен да атакува при втори сервис на Тийм. В предишния сет, когато Гришо пропусна пробив, веднага беше пробив в следващата част. Дано събитията не се повторят.

Григор Димитров изглежда напълно безпомощен при втори сервис от своята ракета, печели под 50% от тези точки в мача до момента. Не вдигне ли отново процента на вкаран първи сервис, ще загуби срещата.

Далеч по-уверена игра от Тийм, който не дава шансове на Димитров в първите си три сервис гейма от втория сет. Австриецът освен това създава главоболия на Гришо в собствените му геймове, но все още българинът не се е изправял срещу точка за пробив.

Григор Димитров пробива! Неувереният сервис на Тийм му коства първия пробив в мача, след като допусна двойна грешка, а след това прати форхенд в аут - предимство за родния представител!